اخبار و مقالات

ریموو کردن کاشت ناخن

Advantages and disadvantages of nail implants

ریموو کردن کاشت ناخن

کاشت ناخن به روش های مختلف ناخن های شما را از حالت بی روحی و یکنواختی خارج کرده و به ناخـن ها ظاهری زیبا می بخشند. هزینه های کاشت ناخن و ترمیم آن این روز ها نسبتا بالاست. بنابراین بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که برای ریموو کردن کاشت ناخن، به آرایشگاه مراجعه نکنند. تا هزینه اضافه ای پرداخت کنند.
ریموو کردن کاشت ناخن از سوی دیگر می‌ تواند حسابی آزار دهنده باشد. ریموو اشتباه ناخن باعث نازک شدن ناخن‌ ها یا شکافتن بافت آنها می‌ شود. همچنین شما قطعاً دلتان نمی‌خواهد که موقع برداشتن کاشت ناخن ، به ناخن طبیعی خودتان آسیب بزنید. شما می توانید از طریق روش های گفته شده در این مقاله به سادگی در خانه، کار برداشتن ناخن مصنوعی و ریموو کردن کاشت ناخن را انجام دهید. و به سادگی کاشت ناخن خود را ریموو کنید.

ریموو کردن کاشت ناخن

ریموو کردن کاشت ناخن

ریموو کردن کاشت ناخن با استون و فویل

برای ریموو ناخن كاشت شده یا برداشتن مواد کاشت یا ژلیش از روی ناخن موارد زیر را آماده کنید :

 • استون
 • ناخن گیر
 • فویل آلومینیومی
 • بافر یا پولیش ناخن
 • ژل

برای ریموو کردن کاشت ناخن ابتدا از ناخن گیر استفاده کرده و  ناخن‌ هایتان را تا جایی که می‌توانید کوتاه کنید. سپس اگر لاک یا برق ناخن روی کاشت ناخن استفاده کرده اید، آن‌ها را با لاک پاک کن بر طرف کنید. در مرحله بعد ژل را روی پوست اطراف ناخن‌ ها بمالید. سپس یک تکه پنبه را آغشته به استون کنید و آن را روی ناخن کاشت بمالید. تکه‌ ای از ورق آلومینیوم را روی پنبه بگذارید و دور ناخن بپیچید. 25 تا 30 دقیقه صبر کنید. بعد از 30 دقیقه فویل آلومینیومی را بر دارید، همراه فویل و پنبه، کاشت ناخن نیز جدا می‌ شود. اگر بار اول مواد جدا نشد، و کاشت ناخن مقاومت زیادی داشت، چند بار دیگر نیز این کار را تکرار کنید.

ریموو کردن کاشت ناخن با آب گرم و استون

اگر در خانه فویل و ژل نداشتید می‌ توانید از روش زیر برای ریموو و برداشتن کاشت ناخن با استون استفاده کنید. وسایل مورد نیاز عبارتند از:

 • استون
 • ژل
 • چوب‌ های نازک
 • آب گرم
 • ناخن گیر
 • موچین
 • دو عدد کاسه

در ابتدا مطابق روش اول ناخن هایتان را تا جای ممکن بگیرید. و اطراف ناخن را تمییز کنید. از چوب کوتیکول استفاده کنید و آن را تا جایی که به پوست و ناخن آسیب نمی‌ زند، زیر کوتیکول‌ ها بکشید. در کاسه اول استون ریخته و در کاسه دوم آب گرم. کاسه حاوی استون را داخل کاسه آب گرم بگذارید، تا استون گرم شود. سپس مقدار کافی ژل روی پوست اطراف کاشت ناخن بمالید. ژل از پوست دست در برابر اثرات مضر استون محافظت خواهد کرد. در گام بعدی ناخن‌ ها را داخل کاسه حاوی استون فرو ببرید. 30 تا 40 دقیقه صبر کنید. اگر مواد کاشت ناخن نرم شد، می‌ توانید آن‌ ها را با موچین بر دارید. در صورتی که این روش با یکبار نتیجه مطلوبی نداشت و کاشت ناخن مقاومت داشت، یک بار دیگر این تکنیک را برای ریموو کردن تکرار کنید.

ریموو کردن کاشت ناخن

ریموو کردن کاشت ناخن

ریموو کـردن کاشـت ناخن بدون استون

اگر پوستتان به استون و ترکیبات موثر آن حساسیت دارد، می‌ توانید بجای استون از روش های زیر استفاده کنید:

برداشتن کاشت ناخـن با نخ دندان

اگر استون ندارید و یا به آن حساسیت دارید و حتی نمی‌توانید از لاک پاک کن‌ های غیر استونی استفاده کنید. برای ریمو کاشت ناخن یا تمیز کردن ناخن با نخ دندان ابزار زیر را تهیه کنید:

 • نخ دندان
 • چوب نازک

چوب کوتیکول را زیر ناخن بکشید تا زیر آن یک روزنه یا درز ایجاد شود. شخص دیگری نخ دندان را به صورت اره‌ ای زیر کاشت نـاخـن بکشد، تا مواد کاشت جدا شود. استفاده از این تکنیک برداشتن کـاشت ناخن را تقریباً به کسی توصیه نمی‌کنیم، مگر اینکه شخص دسترسی به سالن پدیکور و مانیکور نداشته یا استون در خانه نداشته باشد. این روش می تواند کمی دردناک باشد و اگر به درستی انجام نگیرد، می‌ تواند به ناخن‌ های خودتان و پوست اطراف آن آسیب وارد کند.

استفاده از پاک کننده غیر استونی

برای پاک کردن کاشت ناخن بدون استفاده از استون به مواد و وسایل زیر احتیاج دارید:

 • موچین
 • پاک کننده غیر استونی لاک ناخن
 • کاسه
 • ناخن گیر

ناخن‌ هایتان را تا حد امکان با ناخن گیر کوتاه کنید. لبه‌های نوک تیز کاشت را با موچین باز کنید. ظرف را با پاک کننده غیر استونی پر کنید. ناخن‌ کاشت شده را بمدت 30 تا 40 دقیقه داخل این پاک کننده نگهدارید. بعد از 40 دقیقه چک کنید، اگر کاشت نرم شده باشد، با استفاده از موچین خیلی آرام آن‌ ها را پاک کنید.

اگر بعد از این بازه زمانی گفته شده، نتیجه مطلوب در برداشتن ناخن حاصل نشد، دوباره ناخن‌ ها را داخل پاک کننده غیر استونی قرار دهید. در این روش هم شاید لازم باشد اینکار را دو تا سه بار تکرار کنید.

Removing nail implants

ریموو کردن کاشت ناخن

برداشتن کاشت ناخن با کارت لمینتی

شما می‌ توانید با استفاده از یک کارت ویزیت لمینتی و چوب نازک کوتیکول ، کاشت را از روی ناخن برداشته و پاک کنید. برای این کار فقط به چوب نازک و کار ویزیت لمینتی احتیاج دارید.

از چوب کوتیکول یا چوب نازک برای جدا و بلند کردن لبه‌ های ناخن‌ های کاشت شده استفاده کنید. کافیست یک روزنه کوچک ایجاد شود. سعی کنید کارت لمینتی را داخل این روزنه برده و به آرامی به سمت بالا فشار دهید. دقت کنید حین انجام این کار به سطح ناخن‌ های طبیعی خود آسیب وارد نکنید.

پاک کردن کاشت ناخن با سوهان

سوهان کشیدن روی ناخن یکی دیگر از روش‌ های تمیز و پاک کردن کاشت ناخن به شمار می‌ رود. این روش کمی زمان بر است، بنابراین اگر زمان کافی و لازم برای انجام این کار را دارید، می‌ توانید از آن استفاده کنید. این روش برای افرادی که به استون و پاک کننده لاک غیر استونی حساسیت دارند، ایده‌آل و مناسب است.

برای ریموو کاشت ناخن با استفاده از سوهان به ابزار زیر احتیاج دارید :

 • بافر یا سوهان ناخن
 • روغن تقویتی ناخن
 • ناخن گیر
 • قیچی ناخن
 • چوب کوتیکول یا چوب نازک

اگر روی ناخن‌ های کاشت شده لاک زده اید، تا جایی که امکان دارد لاک را پاک کنید. همچنین اگر کاشت بلند است، آن را با ناخن گیر تا جایی که پوست آسیب نبیند کوتاه کنید. در مرحله بعد سوهان ناخن را روی مواد کاشـت بکشید. سوهان کشیدن را انقدر ادامه دهید تا مطمئن شوید که به ناخن‌ های طبیعی خودتان رسیدید. دقت شود که ناخن خودتان را دچار خراش و آسیب نکنید. در صورتی که با سوهان کشیدن پاک نشد، چوب نازک را زیر آن بکشید تا از ناخن جدا شود.

پس از تمییز کردن کامل مواد کاشت حتماً از روغن تقویتی کوتیکول جهت حفظ سلامتی و تمیز کردن ناخن استفاده کنید. چرا که این روش پاک کردن کاشت ناخن کمی خشن است.

در این مقاله به بررسی نحوه ریموو و برداشتن کاشت ناخن پرداختیم. سعی کردیم روش هایی که ارائه کردیم تا حد زیادی کاربردی باشند که تمامی افراد نیز بتوانند این کار ها را انجام دهند. این که با کدام روش راحت‌ تر هستید ، دیگر تصمیم شماست و به شما بستگی دارد. ما در فروشگاه بزک ، انواع محصولات آرایشی و بهداشتی را برای شما ارائه می‌ کنیم، تا با خیال راحت محصولات سلامت پوست و مو را انتخاب کنید. و زیباییتان را به سادگی چند برابر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *