اخبار و مقالات

پدیکور و راه های ماندگاری آن

پدیکور

پدیکور

با پدیکور گوشت های اضافه دور ناخن های پا گرفته شده و همچنین پوسته های اضافه کف پا که باعث آزار بسیاری از خانمها می شود گرفته خواهد شد و با این کار شما از ترک زدن پاشنه پا نیز جلوگیری خواهید کرد و در نهایت پاهایی زیبا و تمیز خواهید داشت.

آموزش مرحله به مرحله پدیکور

  1. هرگونه لاک قبلی را از ناخن های پا، پاک کنید. ناخن های خود را با ناخن گیر مرتب کرده و صاف بگیرید. لبه های زبر آن را با سوهان صاف کنید.
  2. وان حمام و یا یک لگن را با یک آّب ولرم رو به داغ پر کنید، بستگی به دمای دلخواه خودتان دارد. آب را با یک فنجان نمک فرنگی اصل (سولفات دومنیزی) و چند قطره از روغن های ضروری مخلوط کنید که رزماری، اوکالیپتوس یا منتول برای خاصیت پاک کنندگی آن پیشنهاد می شود.
  3. روی یک صندلی راحت بنشینید و اجازه دهید پاهایتان کاملا در محتوی آب گرم خیس بخورد. پاهای خود را پنج دقیقه یا بیشتر در آب غوطه ور نگه دارید.
  4. یک اسکراب پا به تمام سطح روی پا و همچنین ساق پا بزنید. سپس برای شستن ماده اسکراب پاها را آبکشی کنید.
  5. سوهان پا و یا سنگ پا را در آب نمناک کنید. کف زبر وسیله را به آرامی در کف پا و به ویژه نواحی سفت شده مانند پاشنه پا بکشید.
  6. پاها را آبکشی کنید تا پوست های مرده شسته شود، سپس با یک حوله پاها را خشک کنید.
  7. به پاها کرم پا با مرطوب کننده قوی بزنید تا پوست نرم شود. درحالی که لوسیون را می زنید پاها را ماساژ دهید تا جریان خون در آن افزایش یابد. قسمت انگشتان پا را از لوسیون چرب پاک کنید تا لاک ناخن بهتر روی آن بچسبد.
  8. جدا کننده انگشتان را بین انگشتان پا قرار دهید. از براق کننده ناخن روی همه ناخن های پا استفاده کنید.
  9. دو لایه از رنگ لاک مورد علاقه تان به ناخن ها بزنید. سپس برای دوام بیشتر و جلوگیری از کنده شدن رنگ لاک، یک لایه براق کننده روی ناخن های پا بزنید.

پدیکور

راه هایی برای ماندگاری پدیکور

به ناخن هایتان، بیشتر آبرسانی کنید

روغن مخصوص کوتیکول، ناخن و پوست اطراف آنرا هیدراته می کند و سالم نگه می دارد. زیرا لاک به ناخن های خشک و شکننده بخوبی نمی چسبد. مرطوب نگاه داشتن ناخن ها، باعث پوسته پوسته شدن کمتر می شود.
قبل از رفتن به سالن یا لاک زدن در خانه، از یک روغن کوتیکول کاملا طبیعی استفاده کنید. این کار را بعد از دوش آب گرم (نه داغ) انجام دهید، زیرا در آن زمان پوست، بهتر رطوبت را جذب می کند. برای زیباتر کردن انگشتانتان، روزانه با مقداری روغن، آنها را ماساژ دهید.

از فرمول هایی که سریع خشک می شوند استفاده نکنید

اگر می خواهید یک پدیکور با دوام داشته باشید، باید صبور باشید. لاک هایی که علامت «خشک شدن سریع» دارند، شاید بسیار مفید بنظر برسند، اما اغلب قبل از اینکه کامل به ناخن بچسبند خشک می شوند، در نتیجه راحت تر هم پوسته پوسته می شوند.
اگر در خانه هستید و نمی توانید زمان خشک شدن استاندارد ۲۰ دقیقه ای را تحمل کنید، انگشتان تازه ی لاک زده را بمدت ۳ تا ۵ دقیقه در یک کاسه ی آب یخ فرو ببرید. سرمای زیاد کمک می کند که لاک، سریع تر به ناخن بچسبد. همچنین می توانید روی ناخنهایتان، اسپری طبخ و پز بزنید! این روش مورد تایید خیلی هاست.

در سالن، از لاک خودتان استفاده کنید

بخشی از جذابیت انجام پدیکور در سالن، وجود لاک های رنگارنگ و متنوع است. اما شما نمی دانید که آن بطری ها چقدر قدیمی هستند! همانطور که می دانید هنگامیکه لاک کهنه شود، راحت تر پوسته می دهد و هنگام استفاده، نرم و روان نیست.
بعضی از آرایشگاه ها، چند قطره استون یا یک ماده ی روان کننده ی دیگر به لاک اضافه می کنند تا میزان رنگدانه را بیشتر کنند و بتوانند مدت بیشتری از لاک استفاده کنند. این کار هم، می تواند باعث پوسته دادن بیشتر شود.
بنابراین لاک خودتان را همراه داشته باشید. بعلاوه، اگر ناخن تان ترک خورد یا پوسته داد، می توانید بسادگی آن را در خانه ترمیم کنید. اگر تصمیم دارید از یکی از لاک های سالن استفاده کنید، از آنها بخواهید که جدیدترین مجموعه ی لاک را برایتان بیاورند. در اینصورت حداقل می دانید که آن بطری ها خیلی قدیمی نیستند.

پدیکور

از روکش لاک استفاده کنید

روکش های لاک یا تاپ کت ها، یک سد محافظتی برای کمک به چسبندگی بیشتر لاک ناخن، ایجاد می کنند. آنها هم ممکن است پوسته پوسته شوند و لاک زیرشان را نمایان کنند. برای حفاظت بهتر، یک روز در میان از یک روکش لاک بی رنگ استفاده کنید.

مراقب کفش هایتان باشید

برای جلوگیری از ایجاد لکه، در صورت امکان، ۱۰ تا ۱۲ ساعت پس از پدیکور، از پوشیدن کفشهای جلوبسته خودداری کنید. اگر پدیکور را در خانه انجام می دهید و می خواهید بعد از آن بیرون بروید، از سالن های زیبایی تقلید کنید: قبل از لاک زدن، صندل جلو باز بپوشید (استفاده از جدا کننده های انگشتان نیز مفید است).
بدین ترتیب، وقتی کفش هایتان را می پوشید، لاک خیس ترک نمی خورد و پوسته نمی دهد. اگر مجبورید که کفش جلوبسته بپوشید، آنرا با جوراب بپوشید. جوراب از ایجاد اصطکاک که منجر به شکستن و پوسته پوسته شدن می گردد، جلوگیری می کند.
یکی دیگر از ترفندهای پدیکور برای محافظت بیشتر، مالیدن کمی روغن مخصوص کوتیکول روی ناخن تازه ی لاک زده است، سپس قبل از پوشیدن جوراب یا کفش، انگشتانتان را با کیسه های پلاستیکی بپوشانید. ممکن است پاهایتان کمی عرق کند، اما این کار به حفظ لاک ناخن تان کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *