دسته‌بندی نشده

ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردن آن وجود داشته باشد؛ یکی از این روش‌ها، کاشت ناخن است که به دلیل موادی که در آن به کار می‌رود، نواقص ناخن طبیعی به طور کامل از بین می روند و به هر شکلی که بخواهید با استفاده از مواد تبدیل می شود. کاشت ناخن با آن که مزایای زیادی دارد اما دائمی نیست و به طور مداوم به ترمیم نیاز دارد، به همین خاطر باید گفت ترمیم کاشت ناخن نیز به اندازه کاشت مهم و ضروری می باشد. به دلیل آن که در حال حاضر اکثر خانم ها از کاشت ناخن استفاده می کنند، تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی ترمیم کاشت ناخن بپردازیم تا هنگام از بین رفتن کاشت ناخن های خود بدانید باید چه کاری انجام دهید.

ترمیم کاشت ناخن چیست؟

قبل از بیان هر چیزی باید دانست کاشت ناخن چیست؛ کاشت ناخن عملی است که آرایشگران در مراکز آرایشی بر روی ناخن انجام می‌دهند. به این صورت که مقداری مواد را بر روی صدف ناخن و چسبیده به ریشه آن می‌گذارند تا حالتی شبیه به ناخن طبیعی داشته باشد؛ سپس تزئینش می‌کنند. اما ناخن همواره در حال رشد است و به دلیل آن که مواد بر روی صدف قرار می‌گیرند و با ریشه پیوند نخورده‌اند. پس از گذشت مدت زمانی، با رشد طبیعی ناخن‌ها مواد به سمت وسط ناخن حرکت می‌کنند، یعنی حالت اولیه آن از بین رفته و ظاهر زشتی به خود می‌گیرد؛ در این زمان به ترمیم کاشت ناخن نیاز است تا با استفاده از مواد، صدف طبیعی ناخن پوشش داده شود و ناخن زیبا به نظر برسد.

ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت ناخن

مدت زمان ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت اغلب باید هر 21 روز یکبار تکرار شود که در غیر اینصورت رشد بیش از اندازه آن ها، به ناخن های طبیعی صدمه می زند. اما این زمان برای افراد گوناگون متفاوت می باشد و معمولا بین دو هفته تا یک ماه می تواند طول بکشد.

با آن که ترمیم به زمان کمتری نسبت به کاشت ناخن نیاز دارد؛ اما معمولا ناخنکاران برای انجام حداقل یک ساعت را در نظر می گیرند زیرا ممکن است شکستگی هایی وجود داشته باشد یا مشتری طرح سختی را انتخاب کرده باشد که این بر روی مدت زمان ترمیم ناخن تاثیرگذار است و مدت زمان ترمیم کاشت ناخن را افزاش می دهد.

ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز ترمیم کاشت ناخن

برای انجام ترمیم نیز همانند کاشت ناخن به یک سری ابزارآلات و تجهیزاتی نیاز داریم. در این بخش از مقاله آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 • سوهان برقی همراه با سر سوهان مانیکور اشکی یا کاجی، سر سوهان الماسه مخروطی یا استوانه گرد، سر سوهان الماسه استوانه، سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر، سر سوهان کاغذی نرم
 • سوهان دستی
 • لیکوئید نیم چرب
 • پودر کاشت
 • ضدقارچ
 • پرایمر
 • قلم کاشت
 • عقب‌زن
 • نیپر
 • تیپ
 • چسب تیپ
 • کاتر
 • روغن کوتیکول

انواع روش‌های ترمیم کاشت ناخن

برای انجام این کار روش های متفاوتی وجود دارد؛ اما ما در این مقاله دو تا از معروف ترین و پرکاربردترین آن ها معرفی می کنیم؛ پس در ادامه مقاله  با ما همراه باشید.

ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت با تیپ

 1. در ترمیم کاشت ناخن با تیپ ابتدا باید لاکی که بر روی سطح ناخن قرار دارد را با یک پنبه و استون پاک کرد. سپس با کمک سر سوهان الماسه استوانه قد ناخن را به اندازه دلخواه کوتاه کنید.
 2. پس از انجام این مراحل باید با استفاده از سر سوهان الماسه مخروطی ژلیش را از روی سطح مواد تراشیده و از بین ببرید. پس از آن نوبت نازک کردن مواد کاشت قبلی است که توسط سر سوهان الماسه استوانه سرگرد صورت می گیرد. فقط در این مرحله باید به این نکته توجه نمایید که نباید مواد به حد زیادی نازک یا ضخیم باشند.
 3. بعد از گذشت این مراحل باید مرحله هواگیری را انجام داد؛ یعنی با سر سوهان الماسه مخروطی یا استوانه گرد به قسمت‌هایی که هوا گرفته ضربه وارد کرد تا جدا شوند.
 4. در مرحله بعدی ابتدا باید با عقب زن تمامی کوتیکول‌ها را کنار زد. سپس با کمک سر سوهان اشکی جدایشان کرد و با نیپر پوست‌های اضافه را کند تا بستر فراهم گردد. و با سوهان کاغذی نرم مرحله زیرسازی تمام می شود.
 5. قبل از موادگذاری؛ اول از ضدقارچ و پرایمر در تمامی سطح ناخن استفاده نمایید، سپس موادگذاری را آغاز نمایید.
 6. پس از موادگذاری باید فرم دلخواه را ایجاد نمایید که برای اینکار در مرحله اول باید با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه سرگرد ناهمواری‌های سطح ناخن را از بین برد؛ سپس باید با سرسوهان مانیکور استوانه دورگیر، دورگیری را انجام داد تا مرتب شود.
 7. در آخر نیز باید با سر سوهان الماسه استوانه فرم نهایی را ایجاد نمود و با سوهان کاغذی نرم رد آن‌ها را از بین برد تا هنگام لاک زدن ناهمواری ایجاد نشود و ناخن‌ها شکل طبیعی داشته باشند.

ترمیـم کاشت ناخن با ژل

 1. در این روش نیز باید همانند ترمیم کاشت ناخن با تیپ پیش رفت؛ اما با این تفاوت که هنگام موادگذاری باید از ژل استفاده کنید. بنابراین در این مدل ترمیم نیز ابتدا باید کمی قد ناخن را کوتاه کنید، سپس مواد را یک لایه نازک گذاشته و عمل هواگرفتگی را انجام دهید.
 2. پس از آن باید مراحل زیرسازی را انجام دهید؛ یعنی ابتدا باید تمامی کوتیکول‌ها را عقب زده و جدا کرد. پس از آن نیز نوبت خراش ایجاد کردن و زدن ضدقارچ و پرایمر است تا مواد به خوبی بر روی صدف ناخن جای بگیرد.
 3. پس از گذاشن مواد باید حدود 40 تا 60 ثانیه انگشت‌ها را درون دستگاه قرار داده تا خشک شوند.
 4. پس از آن که از خشکی مواد اطمینان حاصل شد. باید با استفاده از سوهان‌های موجود ناهمواری ها را از بین ببرید و فرم دلخواه را ایجاد کنید  تا پس از لاک زدن بی‌نقص به نظر برسد.

ترمیم کاشت ناخن پا

برای ترمیم کاشت ناخن پـا نیز باید همانند دست عمل کنید. یعنی ابتدا با کمک سوهان های موجود، قد ناخن کوتاه شده و سپس یک لایه از سطح ناخن برداشته شود. پس از آن باید مراحل زیرسازی را با دقت به اتمام رسانید زیرا احتمال بروز عفونت و قارچ بیشتر است. برای انجام باید به این صورت عمل کرد که کوتیکول‌ها را با عقب‌زن کنار زده و با نیپر جدا کنید. سپس با استفاده از سوهان کاغذی نرم روی سطح ناخن خراشی ایجاد نمایید تا چربی بر روی آن باقی نماند.

پس از گذر از این مرحله نوبت انتخاب تیپ مناسب است تا بر روی ناخن بچسبانید، بعد از چسباندن باید به کمک سوهان خط آن را از بین ببرید و فرم دلخواه را ایجاد نمایید تا مواد به درستی بر روی تیپ قرار گیرند. بعد از چسباندن تیپ باید از ضدقارج و پرایمر استفاده نمایید؛ سپس موادگذاری کرد و با سوهان فرم نهایی را ایجاد کنید.

قیمت ترمیم کاشت ناخن

هزینه ترمیم کاشت کمتر از کاشت ناخن می باشد. اما به عواملی همچون نوع مواد به کار رفته، میزان مواد به کار رفته، طرح خواسته شده برای تزئین و منطقه سالن آرایشی بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. اما به طور کلی می‌توان گفت قیمت ترمیم کاشت ناخن بین 50 تا 220 هزارتومان است که بسته به عوامل گفته شده؛ متغیر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *