اخبار و مقالات

کاور ناخن

کاور-ناخن

کاور ناخن چیست؟

یکی از انواع کاشت ناخن، کاور ناخن یا لمینت ناخن نام دارد. این روش بر روی ناخن طبیعی اجرا می شود. اسمش خودش حاکی از این است که با استفاده از مواد کاشت ناخن مانند ژل یا اکرلیک، ناخن طبیعی مشتری را می پوشاند. هدف اصلی این روش، افزایش مقاومت ناخن در برابر شکستگی (برای ناخن های شکننده) و طولانی تر کردن عمر لاک بر روی ناخن است. در روش کاور یا لمینت ناخن، تیپ گذاری یا فرمر استفاده نمی شود و ارتفاع نهایی ناخن کاشت شده به اندازه ارتفاع ناخن مشتری است. در این مطلب، روش کاشت کاور با استفاده از پودر (مواد اکرلیک) به شما آموزش داده می شود.

چرا کاور ناخن طرفدار زیادی دارد؟

در کاورکردن ناخن ها، اولین دلیل آن زیبایی بخشیدن به آن است. با ایجاد نظم در ناخن ها، ظاهر دست ها به صورت قابل توجهی زیباتر می شود و باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان می گردد. همچنین، برخی از خانم ها دارای ناخن های ضعیف هستند که به راحتی شکسته می شوند. به جای اینکه زحمت آرایش و سوهان کشیدن ناخن های طبیعی خود را بکشند، به روش کاشت ناخن متوجه می شوند. اما لازم به ذکر است که روش کاشت ناخن برای ناخن های ضعیف و شکننده بسیار مضر است. بنابراین، روش کاورکردن ناخن ها بهترین روش برای درمان و آرایش ناخن ها، به‌خصوص برای ناخن‌های ضعیف و شکننده است.

ابزار و مواد مورد نیاز

 • سوهان برقی
 • عقب زن
 • نیپر
 • سر سوهان مانیکور اشکی یا سر سوهان مانیکور کاجی
 • سر سوهان الماسه استوانه سرگرد
 • سر سوهان الماسه استوانه
 • سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر
 • سر سوهان کاغذی نرم
 • سوهان دستی
 • قلم کاشت با پودر
 • ضد قارچ
 • پرایمر
 • لیکویید نیم چرب
 • پودر کاشت( رنگ دلخواه مشتری )

برای خرید محصولات ما روی هر کدام کلیک کنید: دهیدراتور ناخن، بیس ژل، تاپ کوت

کاور ناخن

کاور ناخن

کاور ناخن در 4 مرحله به صورت گام به گام

به عنوان یک کاور ناخن، این روش بر روی ناخن طبیعی اجرا می شود و بدون استفاده از تیپ گذاری یا فرمر صورت می گیرد. به همین دلیل، فرآیند کاور ناخن کمتر از کاشت ناخن زمان می برد. برای انجام یک کاور حرفه ای ناخن، لطفاً مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. زیر سازی ناخن

زیر سازی در مانیکور یک فرایند مشترک است که شامل مراحل زیر است:

۱. عقب زدن پوست های اطراف ناخن: با استفاده از عقب زن پوست، پوست های اطراف ناخن را به عقب می برید.

۲. حذف کوتیکول: با استفاده از سر سوهان مانیکور اشکی یا کاجی، کوتیکول (پوست بین ناخن و پوست اطراف) را از سطح ناخن برداشت می کنید.

۳. تمیز کردن پوست های اضافی: با استفاده از نیپر، پوست های اضافی اطراف ناخن را بریده و تمیز می کنید.

سپس، با تکمیل این مراحل، سطح ناخن آماده می شود و می توان به مراحل بعدی زیر سازی مانیکور پرداخت:

۴. خراش دادن سطح ناخن: با استفاده از سر سوهان کاغذی نرم، سطح ناخن را خراش می دهید تا آن را مات کنید. در این مرحله، فشار زیادی روی ناخن نگذارید و فقط با تماس سر سوهان، سطح ناخن را خراش دهید.

۵. فرم دهی: با استفاده از سوهان دستی، فرم بغل و بالای ناخن مشتری را درست کنید. همچنین، قد ناخن ها را یکسان کنید. اگر ناخن های مشتری خیلی کوتاه هستند، فرم دهی لازم نیست، اما اگر ناخن های مشتری به طول کافی نیستند یا مشتری قد ناخن های خود را دوست ندارد، باید ناخن هایش را به شکل و طول مورد نظر مشتری فرم دهید.

با انجام این مراحل، زیر سازی مانیکور کامل می شود و می توان برای مرحله بعدی، مثلاً کاشت ناخن، آماده شد.

2. مواد گذاری

در گام اول، با استفاده از فرچه یا براش، گرده های ناخن را از سطح ناخن پاک کنید. سپس سطح صدف تمامی ناخن ها را با ضد قارچ مرطوب کنید و قبل از استفاده از هر موادی، سطح صدف ناخن را با پرایمر پوشانده شود. مواد را از سر ناخن بریزید و اگر ناخن شکسته دارید یا می خواهید قد ناخن را کمی بلندتر کنید، می توانید بدون استفاده از فرمر و با استفاده از مقدار کمی مواد، قد ناخن را افزایش دهید.

برای اینکار، مقداری از مواد را که کمی خشک تر است روی سر ناخن بمالید. با کمی فشار دادن و جابجایی قلم به آرامی به سمت ریشه ناخن، می توانید قد ناخن را کمی بلندتر کنید. اگر در مرحله مواد گذاری دقت کافی را داشته باشید، مرحله سوهان کشی بسیار سریعتر و آسان‌تر خواهد بود.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید که مشتریانی که کاور ناخن را انتخاب می کنند، تمایل دارند ناخن هایی طبیعی تری داشته باشند، بنابراین تلاش کنید که ضخامت مواد استفاده شده کمتر باشد.

3. سوهان کشی

مرحله سوهان کشی در مراحل ناخن بسیار مهم است، زیرا در این مرحله شکل نهایی ناخن تعیین می شود. برای سرعت بخشیدن به مرحله سوهان کشی، موادگذاری را با دقت و حوصله بالا انجام دهید. مراحل سوهان کشی شامل چهار گام زیر است:

 • از بین بردن ناهمواری ها و نازک کردن مواد: با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه، ناهمواری های سطح ناخن را برطرف کنید. این ناهمواری ها ممکن است به دلیل نامنظم بودن موادگذاری یا استفاده از لیکوئیدهای خشک ایجاد شده باشند. در صورتی که ضخامت موادگذاری زیاد است، می توانید در این مرحله مواد را کمی نازک تر کنید.
 • دورگیری: برای دورگیری از سر سوهان مانیکور (شنی) استفاده کنید. با استفاده از این سر سوهان، ناهمواری های مواد دور از ناخن را برطرف کنید. این سر سوهان به دلیل نرم بودن خود، احتمال آسیب به پوست اطراف ناخن را کاهش می دهد.
 • فرم دهی روی ناخن: برای ایجاد قوس مناسب روی ناخن، از سر سوهان الماسه استوانه استفاده کنید. قوس مناسب را روی ناخن ایجاد کنید و نواحی دورگیر شده را اصلاح کنید. در استفاده از این سر سوهان دقت کنید، زیرا لبه های تیز آن ممکن است باعث بریدگی در اطراف ناخن شود.
 • فرم دهی: با استفاده از سوهان دستی، فرم نهایی بغل و بالای ناخن را ایجاد کنید. توجه داشته باشید که بغل ناخن نباید از صدف ناخن پهن تر باشد. پس از اتمام فرم دهی، ناخن ها را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هم از نظر قد و هم فرم به‌دست آمده اند.

4. از بین بردن ناهمواری های احتمالی

بعد از تکمیل مرحله سوهان کشی در کاور ناخن با استفاده از سر سوهان کاغذی نرم، ناخن را سوهان بکشید. این مرحله به چهار دلیل انجام می شود:

 1. برای از بین بردن هر نوع ناهمواری روی سطح ناخن.
 2. برای حذف رد سوهان الماسه استوانه و سوهان دستی از روی مواد.
 3. برای ایجاد فرم نهایی روی صدف ناخن و تضمین یک فرم همسان در تمامی ناخن ها.
 4. در صورت تمایل مشتری به استفاده از لاک ژل، برای فراهم کردن بستر مناسب.

پس از اتمام این مرحله، در صورت عدم تمایل مشتری به استفاده از لاک ژل، از بافر برای صاف کردن سطح ناخن استفاده کنید. و در انتهای کار (در صورت استفاده از لاک ژل یا لاک و پس از خشک شدن) با استفاده از روغن کوتیکول، حاشیه ناخن را چرب کنید.

کاور ناخن

کاور ناخن

مزایا و معایب کاور کردن ناخن

مزایا:

 • ظاهر ناخن بسیار طبیعی تر است زیرا از تیپ استفاده نمی شود.
 • برای افرادی که ناخن شکننده دارند، مناسب است زیرا مقاومت ناخن را بالا می برد.
 • باعث دوام بالای لاک بر روی ناخن می شود.
 • نیازی به تیپ گذاری یا استفاده از فرمر نیست، بنابراین زمان انجام کاور کمتر از کاشت ناخن است.
 • برای افرادی که صدف ناخن کشیده دارند، گزینه ی بسیار مناسبی است.

معایب:

 • کاورکردن ناخن بر روی ناخن طبیعی انجام می شود و به همین دلیل امکان بلند کردن قد ناخن محدود است (حداکثر ۱-۲ میلیمتر).
 • برای افرادی که صدف ناخن کوچک دارند، گزینه ی مناسبی نیست.

آموزش کاور کردن ناخن با پودر

برای کاور ناخن با پودر، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا مراحل مانیکور را انجام دهید.
 2. با کمک سوهان، روی ناخن ها به صورت سطحی خراش ایجاد کنید. توجه کنید که سوهان کشی بیش از حد می تواند منجر به بروز قارچ شود.
 3. پد مخصوص را به کلینزر آغشته کرده و روی ناخن ها بزنید. این کار چربی های روی ناخن را از بین می برد.
 4. سپس محلول ضد قارچ را روی کوتیکول و صدف ناخن بزنید.
 5. پس از خشک شدن محلول ضد قارچ، از پرایمر روی صدف استفاده کنید. توجه کنید که پرایمر را نباید به کوتیکول بزنید.
 6. قلم را به لیکوئید آغشته کرده و پس از غوطه ور شدن در پودر اکریلیک، مواد را به سرعت روی ناخن بکشید.
 7. مجدداً سوهان کشی را انجام داده و کلینزر را روی ناخن بکشید.
 8. در مرحله آخر، تاپ شاین را زده و دست ها را به مدت ۲ دقیقه در دستگاه UV قرار دهید تا مواد روی ناخن خشک شوند.

آموزش کاور کردن ناخن با ژل

در آموزش کاور کردن ناخن با ژل، می توان از دو نوع ژل بیلدر و پلی ژل استفاده کرد. در مرحله زیرسازی و سوهان کشی ناخن، روش های مشابهی برای کاور کردن ناخن با ژل وجود دارد، که شامل مراحلی که در کاور یا لمینت ناخن با پودر نیز استفاده می شود هستند. تنها تفاوت معمولاً در مرحله موادگذاری است.

ناخن های سالم، صاف و یکدست با شیارهای طبیعی هستند. رنگ آنها نیز یکنواخت است و بدون نقطه و تغییر رنگی به مرور زمان است. اما در برخی مواقع، به دلیل آسیب یا ضربه، ترک ها، ناهمواری یا خطوط و نقاطی روی ناخن ها شکل می گیرند. اگر ناخن های شما هم پست و بلندی دارند و به حالت زیبایی نمی رسند، می توانید از کاور ناخن استفاده کنید تا این مشکل را برطرف کنید.

همچنین، اگر از کاشت ناخن و عوارض آن خسته شده اید یا ناخن هایتان پس از ریمو کردن مواد، نازک و شکننده شده اند، پیشنهاد می کنیم از این روش برای تقویت و استحکام دادن به ناخن هایتان استفاده کنید. برای افرادی که به بوی مواد مورد استفاده در کاشت ناخن و روش های دیگر حساسیت دارند، استفاده از کاور ناخن به راحتی امکان پذیر است

قیمت کاور ناخن

قیمت کاور ناخن ها معمولاً بسته به نوع و کیفیت آنها متغیر است. قیمت ها ممکن است در بازار و منطقه های مختلف متفاوت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *