اخبار و مقالات

انواع مدل کاشت ناخن

انواع مدل کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که خانم‌ها را به تمایل به کاشت ناخن می‌اندازد، زیبا شدن است. داشتن دست‌های زیبا به معنای داشتن ناخن‌های زیباست. اما زیبا شدن تنها دلیلی نیست که افراد به کاشت ناخن روی می‌آورند. مشکلات مختلفی می‌تواند باعث شود که فرد به کاشت ناخن تمایل داشته باشد، از جمله بدفرمی و بدرنگی ناخن‌ها، ناخن‌های ضعیف و شکننده، عادت بد جویدن ناخن و سایر عوامل. اگر می‌خواهید بدانید چند نوع کاشت ناخن وجود دارد، با ما همراه باشید تا با انواع مدل کاشت ناخن آشنا شوید.

مراجعه به متخصصان در این زمینه و رعایت اصول بهداشتی در وسایل و مراحل کاشت ناخن، مواردی هستند که حتما باید به آن توجه کرد تا کمترین آسیبی به ناخن‌ها وارد نشود و شما ناخن‌های زیبا و مناسب فرم و رنگ داشته باشید.

امروزه در آرایشگاه‌ها روش‌های متنوعی برای زیبا کردن ناخن‌ها وجود دارد، که انتخاب از میان آنها ممکن است سخت باشد.

اگر می‌خواهید بدانید چند نوع کاشت ناخن وجود دارد، با ما همراه باشید تا با انواع مدل‌ کاشت ناخن آشنا شوید.

انواع مدل کاشت ناخن

یکی از سوالات پرتکرار کاربران درباره کاشت ناخن، مربوط به انواع مدل‌های آن است. در پاسخ به این سوال، باید گفت که کاشت ناخن دارای دو روش اصلی است که در طول زمان، مشتقات مختلفی از آنها توسعه یافته است و باعث ایجاد حالت‌ها و ظاهرهای متنوعی در ناخن می‌شود.

دو روش اصلی کاشت ناخن شامل کاشت ناخن با استفاده از مواد پودری و کاشت ناخن با استفاده از مواد ژله‌ای است. این دو روش به تعداد ۱۴ نوع مدل کاشت تقسیم می‌شوند. به ترتیب، نام این مدل‌های کاشت ناخن عبارتند از:

 • کاشت ناخن پودری
 • کاشت ناخن ژله ای
 • کاشت ناخن قالبی یا دوآل
 • کاشت ناخن به روش فیبر یا گیاهی
 • کاشت ناخن اکلیلی
 • کاشت ناخن اکواریوم
 • کاشت ناخن دیپینگ
 • لمینیت ناخن یا لاک ژلیش
 • کاشت ناخن سیلک
 • کاشت ناخن میکس
 • کاشت ناخن فرنچ یا فرنچ دائمی
 • بیبی بومر یا کاشت هایلایت
 • کاشت ناخن با فرمر
 • کاشت ناخن مرمریت
 • کاشت ناخن موقت یا تیپ گذاری

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارید تغییرات طبیعی را روی ناخن‌های خود انجام دهید، استفاده از ژلیش بهترین گزینه برای تقویت و زیبایی ناخن‌هایتان است. در مقاله “ژلیش ناخن چیست” به طور کامل در مورد این روش صحبت شده است.

انواع مدل کاشت ناخن

انواع مدل کاشت ناخن

مدل کاشت ناخن ۲۰۲۲

همانطور که صورت ما به آرایش و رسیدگی برای زیباتر شدن نیاز دارد، ناخن‌ها نیز به آرایش و تزئین نیاز دارند. کاشت ناخن، یک روش آرایش و تزئین ناخن است که با استفاده از روش‌های مختلف انجام می‌شود.

در این روش، موادی مشابه ناخن طبیعی روی ناخن قرار می‌گیرند و به شکلی زیبا و بهبود یافته روی ناخن قرار می‌گیرند. سپس با استفاده از سوهان برقی، ناخن تراشی می‌شود تا شکل ظاهری آن زیاد ضخیم و زمخت نباشد و شکل طبیعی تری به خود بگیرد. هر چه نازک‌تر شود، ناخن کاشته شده ظاهری طبیعی‌تر خواهد داشت و این بستگی به جنس مواد و مهارت ناخن‌کار دارد.

البته، تنها ظرافت و نازکی ناخن، نشانه مهارت ناخن‌کار نیست، بلکه استحکام بالای آن نیز بسیار مهم است. در زیر می‌توانید برخی از مدل‌های کاشت ناخن را مشاهده کنید.

مدل کاشت ناخن کوتاه و شیک

در این بخش برخی از انواع مدل کاشت ناخن که مربوط به مدل کاشت ناخن کوتاه و شیک می باشد را می توانید مشاهده کنید.

جدیدترین مدل کاشت ناخن ۲۰۲۲

و اما جدیدترین مدل کاشت ناخن را می توانید در عکس زیر مشاهده کنید که این مدل کاشت ناخن جدید و رنگ کاشت ناخن جدید در حال حاضر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

انواع تیپ کاشت ناخن

قبل از گذاشتن مواد روی ناخن، تیپ ناخن با استفاده از چسب مخصوص بر روی ناخن قرار می‌گیرد و ارتفاع آن به دلخواه کوتاه می‌شود.

تیپ‌ها از یکدیگر متفاوت هستند و در رنگ، جنس، فرم و شکل متفاوتی به دست می‌آیند. جنس تیپ‌ها می‌تواند پلکسی یا شیشه‌ای باشد و تیپ‌های پلکسی انعطاف پذیرتر هستند. تیپ‌های شیشه‌ای برای مدل‌های ژورنالی استفاده می‌شوند و تیپ‌های پلکسی برای کاشت پودری اکریلیک.

تنوع تیپ‌ها از نظر فرم و اندازه بسیار زیاد است، مانند تیپ‌های بادامی، کله قندی، دشنه‌ای و چهارگوش. انتخاب تیپ بستگی به شکل ناخن فردی دارد که قرار است تیپ روی آن قرار بگیرد.

تیپ‌ها دارای شماره‌بندی هستند که می‌توانید بر اساس آن برای هر دو دست راست و چپ انتخاب کنید. همچنین، تیپ‌ها می‌توانند دارای پایه یا بدون پایه باشند.

کاشت ناخن پودری

مدل کاشت ناخن پودری، یکی از محبوب ترین و پراستفاده ترین انواع مدل کاشت ناخن است. در این روش، از ترکیب مواد اکریلیک با رنگ های مختلف و لیکویید ماده سختی استفاده می‌شود. این مواد بر روی ناخن پس از سوهان کشی و صاف کردن قرار می‌گیرند و با استفاده از مایع ضد قارچ پوشش داده می‌شوند. این روش دارای دوام و استحکام بالایی است و جزو متداول ترین انواع مدل کاشت ناخن است.

یکی از مزایای اصلی کاشت ناخن پودری استحکام بالای آن است. این روش باعث کشیده تر شدن و زیبا تر نشان دادن ناخن ها می‌شود. اما باید توجه داشت که زمان لازم برای ترمیم هر بار کاشت ناخن پودری حدود ۱ ساعت و نیم است.

با توجه به زمان مورد نیاز برای ترمیم این نوع ناخن، این مدل کاشت ناخن برای افرادی که وقت و حوصله کافی ندارند توصیه نمی‌شود.

انواع مدل کاشت ناخن

انواع مدل کاشت ناخن

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن ژله‌ای به عنوان یک روش جدید از انواع مدل کاشت ناخن مطرح است. در این روش، از سه لایه ژل با نام های بیلدینگ ژل، فینیشینگ ژل و تاپ شاین برای پوشش ناخن استفاده می‌شود. هر لایه ژل که روی ناخن زده می‌شود، در دستگاه UV خشک می‌شود.

در مرحله آخر از کلینز استفاده می‌شود تا حالت چسبندگی ژل نیز از بین برود. توصیه می‌شود که این روش در نواحی مرطوب انجام نشود.

در مدت حدود دو هفته، این نوع کاشت ناخن دوام می‌آورد. در این روش، ناخن هیچ آسیبی دریافت نمی‌کند، زیرا تا زمان رشد ناخن و نیاز به ترمیم، ناخن پوشیده شده و همچنان رشد می‌کند.

افرادی که به عادت جویدن ناخن دارند، به شدت توصیه می‌شوند از این روش استفاده کنند، زیرا به دلیل مزه بد و کنده نشدن ناخن، سریعاً جویدن ناخن را فراموش می‌کنند. اما افراد دارای اگزما پوستی، باید از این روش استفاده نکنند.

کاشت ناخن قالبی یا دوآل

یکی از انواع مدل کاشت ناخن، کاشت ناخن قالبی یا دوآل است. در این روش، مواد کاشت در قالب ریخته می‌شوند و قالب روی ناخن قرار می‌گیرد. پس از خشک شدن مواد، قالب از مواد جدا می‌شود.

استفاده از این روش ممکن است سرعت عمل بالایی داشته باشد، اما استحکام و ماندگاری آن کمتر است و همچنین امکان هواگیری در ناخن ها بسیار زیاد است. همچنین، در این روش نیازی به سوهان کاری بعد از کاشت وجود ندارد. به دلیل این مشکلات، امروزه استفاده از این روش کاشت ناخن کمتر شده است.

باید توجه داشت که این مدل کاشت ناخن، برای افرادی که ناخن های پراکنده و یک شکل ندارند مناسب نیست، زیرا در این نوع کاشت، همه ناخن ها باید به یک شکل باشند.

برای آشنایی با دیگر انواع مدل های کاشت ناخن، در ادامه همراه ما باشید.

کاشت ناخن فیبر یا گیاهی

یکی از انواع جدید مدل کاشت ناخن، کاشت ناخن فیبر یا گیاهی است. موادی که برای این نوع کاشت استفاده می‌شود، شبیه به مواد ژله‌ای هستند، اما فرمولاسیون آنها با ژل متفاوت است و ریشه کاملاً گیاهی و بدون ایجاد حساسیت دارند. پس از انجام این نوع کاشت، دست‌ها باید در دستگاه یو وی قرار گیرند.

کاشت ناخن اکلیلی

کاشت ناخن اکلیلی از دیگر انواع مدل ناخن کاشت محسوب می شود. این روش مثل کاشت پودری می‌باشد و در واقع همان نوع کاشت است. فقط هنگام کاشت از اکلیل استفاده می‌شود.

کاشت ناخن دیپینگ

از دیگر انواع مدل ناخن برای کاشت، مدل دیپینگ به شمار می رود. در این روش بعد از زیرسازی و سوهان کشی ناخن بدون استفاده از لیکویید و تنها با پودر و پرایمر، کاشت ناخن صورت می‌گیرد.

به این صورت که یک لایه پرایمر به ناخن زده و ناخن را به صورت عمودی داخل پودر فرو می‌کنیم. این کار در چند مرحله انجام می‌گیرد و در نهایت سوهان کشی می‌شود.

کاشت ناخن سیلک

این مدل کاشت ناخن کوتاه و طبیعی کاربرد بسیار کمی دارد. در آن از یک لایه جنس ابریشم یا فایبر گلاس که روی ناخن طبیعی گذاشته می‌شود استفاده می‌شود و بعد برای محکم نمودن آن از چسب مخصوص استفاده می‌شود.

افرادی که تمایل به کاشت ناخن طبیعی کوتاه بدون لاک دارند می توانند از این نوع کاشت ناخن طبیعی استفاده کنند.

کاشت میکس ناخن

کاشت میکس ناخن یکی از انواع کاشت محسوب می شود که در این نوع کاشت از دو روش پودری و استفاده از تاپ شاین به صورت همزمان استفاده می‌شود که باعث درخشش زیاد ناخن می‌شود.

کاشت ناخن فرنچ

در روش کاشت ناخن فرنچ خط لبخند روی ناخن با ژل فشرده سفید زیباتر می‌شود و بقیه سطح ناخن با پودر اکریلیک، کلیر و یا صورتی ملایم کاور می شود. این مدل برای افرادی که قصد کاشت ناخن طبیعی کوتاه نیز دارند می تواند گزینه مناسبی باشد.کاشت ناخن بیبی بومر یا

هایلایت

کاشت ناخن بیبی یومر یا هایلایت یکی دیگر از انواع مدل کاشت ناخن می باشد که درواقع زیر مجموعه کاشت ناخن گریم محسوب می شود. در این روش دو رنگ مختلف به نحوه استفاده می شود که رنگ های در هم محو شده و هیچ خط فرضی در بین آن ها مشاهده نمی شود به همین دلیل به این نوع روش کاشت، هایلایت نیز گفته می شود.

انواع مدل کاشت ناخن

انواع مدل کاشت ناخن

کاشت ناخن با فرمر

فرمر درواقع یک نوع وسیله کاغذی است که بر روی ناخن ها قرار می گیرد و سپس مواد بر روی آن قرار داده می شود و درنهایت از ژل و پودرهای رنگی استفاده می کنند.

کاشت ناخن ژلیش

یکی دیگر از انواع مدل کاشت ناخن طبیعی و زیبا، کاشت ناخن ژلیش می باشد که در این روش روی ناخن طبیعی شما لاک های ژل مخصوصی زده می شود. این مدل کاشت ناخن طبیعی با لاک دوام و استحکام متوسطی نسبت به سایر ناخن کاشت دارد و همینطور نیازی به سوهان کشی ندارد و برای افرادی که دوست دارند کاشت طبیعی ناخن انجام دهند، بسیار مناسب است.

کاشت ناخن با گریم

کاشت ناخن به روش گریم درواقع همان کاشت ناخن فرنچ می باشد که در این روش صدف ناخن با پودر هلویی و دیگر پودرهای کاور طراحی می شود و در آخر خط فرنچ ناخن به طور مستقل و جدا از خط صدف ناخن طراحی می شود.

کاشت ناخن موقت یا تیپ گذاری

یکی از انواع مدل کاشت ناخن، کاشت ناخن موقت یا تیپ گذاری می باشد. در این روش فقط تیپ گذاری انجام می شود و سپس لاک ناخن یا استیکر بر روی ناخن قرار می گیرد. این روش برای افرادی مناسب است که قصد ندارند برای مدتی از کاشت ناخن استفاده کنند و علاوه بر این برای از بین بردن این نوع کاشت فقط مدت زمان ۱۰ دقیقه لازم است تا از ناخن ها جدا شود.

کاشت ناخن طبیعی بدون لاک

توجه بانوان به دستانشان یک امر طبیعی و ساده است. شکل و فرم ظاهری ناخن‌ها بستگی به ارث و فیزیولوژی هر فرد دارد و ممکن است با زیبایی استاندارد هماهنگ نباشند. به همین دلیل، برخی از افراد نیاز دارند تا با استفاده از کاشت ناخن طبیعی، این مشکل را برطرف کنند.

اما ناخن‌های کاشته شده همانند ناخن‌های طبیعی، نیاز به مراقبت و ترمیم دارند. معمولاً بین بیست روز تا یک ماه یک بار باید به سالن‌های زیبایی مراجعه کرده و ناخن‌ها را ترمیم کنید.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند کاشت ناخن بدون لاک را انتخاب کنند، زیرا به ناخن‌ها ظاهری طبیعی‌تر می‌دهد. همانطور که می‌دانید، مراحل کاشت ناخن طبیعی بستگی به روشی که شما انتخاب می‌کنید دارد. کاشت ناخن بدون رنگ به شما این امکان را می‌دهد که مقاومت و زیبایی ناخن‌های خود را چند برابر کنید.

کاشت ناخن بدون لاک ژل

یکی دیگر از مدل های پرطرفدار کاشت ناخن، مدل کاشت ناخن بدون لاک ژل می باشد که بسیار طبیعی و پرطرفدار است. این روش برای کسانی مناسب است که به دنبال طارهری کاملا ساده و طبیعی برای ناخن هایشان هستند. در قسمت زیر می توانید عکس کاشت ناخن بدون لاک ژل را مشاهده کنید.

انواع مدل کاشت ناخن کوتاه

کاشت ناخن بلند یکی از انواع مدل های جذاب می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است اما اخیرا کاشت ناخن طبیعی کوتاه نیز ترند شده که زیبایی منحصر به فردی را به دستان شما هدیه می دهد.

کاشت ناخن کوتاه بی رنگ و همچنین کاشت ناخن ساده بدون لاک نیز مدت کوتاهی است که طرفداران بسیاری در بین افراد جوان پیدا کرده است. این نوع کاشت ناخن بی رنگ و طبیعی جلوه ای ساده به ناخن های شما می دهد و برای انجام کارهای روزمره بسیار مناسب می باشد.

کاشت ناخن کوتاه و طبیعی

مدل هایی از کاشت مانند کاشت ناخن سیلک، یکی از مدل های کاشت ناخن کوتاه و طبیعی می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای اینکه هم ناخن های خود را تقویت کرده و هم ظاهری زیبا به آن ببخشید می توانید از مدل هایی مانند کاشت ناخن سیلک استفاده کنید که بسیار طبیعی و زیبا می باشد.

کاشت ناخن طبیعی کوتاه بدون لاک

امروزه بسیاری از بانوان و دختران در رنج های سنی مختلف به دنبال کاشت ناخن با طراحی خاص یا ساده بدون لاک هستند که هر دو مدل ها طرفداران خاص خودش را دارد. در بخش زیر می توانید عکس کاشت ناخن طبیعی کوتاه بدون لاک مشاهده کنید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد، کاشت ناخن امروزه در بین بسیاری از بانوان و دختران محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. اگر شما هم به دنبال جدیدترین و زیباترین مدل های کاشت ناخن هستید، در این مقاله انواع مدل کاشت ناخن را معرفی کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *